BU SÜPERSONİK KONSEPT UÇAK LONDRA’DAN NEW YORK ŞEHRİ’NE 2.5 SAATTE UÇABİLİYOR

Tipik bir uçak bir yolcuyu New York’tan Londra’ya 7 saatte götürebilir. Ticari uçaklar çıkmadan önce, gemilerle yolculuk etmenin haftalar ve hatta aylar sürdüğünü göz önüne alırsak , bu büyük bir...

Tipik bir uçak bir yolcuyu New York’tan Londra’ya 7 saatte götürebilir. Ticari uçaklar çıkmadan önce, gemilerle yolculuk etmenin haftalar ve hatta aylar sürdüğünü göz önüne alırsak , bu büyük bir başarı.

Şimdi ise Oscar Viñals yolculuk süresini daha da kısaltabilecek bir süpersonik jet düşündü. Bu uçak ile 7 saatlik New York- Londra yolculuğunu 2.5 saate indirmeyi düşünüyor.

Bu proje hakkındaki detaylı bilgiye linkten erişebilirsiniz.

 

 

Kaynak :TECHINSIDER

Kategori
BilimtubeBÜLTENTeknolojitube

Yazarımız Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümü mezunudur. Şu anda Ankara Üniversitesi Hızlandırıcı ve Dedektör Teknolojileri Programı’nda yüksek lisansına devam etmektedir.

Henüz Yorum Yok

Cevap Yaz

*

*

ETKİNLİKLER
Oca
30
Sal
2018
all-day ICEP 2018: 20. Uluslararası Çevr... @ The President Hotel
ICEP 2018: 20. Uluslararası Çevr... @ The President Hotel
Oca 30 – Oca 31 all-day
ICEP 2018: 20. Uluslararası Çevre Fiziği Konferansı @ The President Hotel | İstanbul | Türkiye
ICEP 2018 20. Uluslararası Çevre Fiziği Konferansı 30-31 Ocak 2018 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek. Konferansta akademik çalışmalar yürüten bir çok uluslararası araştırmacının bir araya gelmesi ve yaptıkları araştırmaları  paylaşmaları amaçlanmaktadır. Konferans hakkında daha fazla bilgiye ekte verilen web sitesinden ulaşılabilir.
Nis
24
Sal
2018
all-day 8. APMAS 2018 Uygulamalı Fizik v... @ Ölüdeniz Convention Center
8. APMAS 2018 Uygulamalı Fizik v... @ Ölüdeniz Convention Center
Nis 24 – Nis 30 all-day
8. APMAS 2018 Uygulamalı Fizik ve Malzeme Bilimlerindeki Uluslararası Gelişmeler Konferansı @ Ölüdeniz Convention Center | Ölüdeniz Belediyesi | Muğla | Türkiye
24-30 Nisan 2018 tarihleri arasında Ölüdeniz’de gerçekleştirilecektir.  APMAS 2018’de uluslararası araştırmacı ve mühendislerin malzeme bilimleri ve uygulamalı fizik alanında yaptıklarım araştırma ve yenilikleri sunması beklenmektedir.  Daha fazla bilgiye ekte verilen konferans web sitesinden ulaşabilirsiniz.  
TWİTTER


ÜYE OL

Sitemize Üye olarak yeni yazılarımızı emailinize günlük alabilirsiniz

Kayıt olduğunuz için teşekkür ederiz

Bir şeyler yanlış gitti

Benzer Yazılar